АНОТАЦІЯ


У перспективному педагогічному досвіді «Інтегрований підхід при формуванні життєвих компетенцій дітей раннього віку у взаємодії з батьками», узагальненому педагогами ДНЗ№13 м. Енергодар «Золота рибка» - вихователем Поліщук Т.Г. та практичним психологом Юрасовою Т.А., представлена розроблена та апробована на практиці система роботи групи короткотривалого перебування дітей раннього віку з батьками «Мамина школа», яка відповідає особливостям психофізіологічного розвитку дітей другого та третього років життя і потребам батьків адаптувати їх до умов дошкільного закладу. Дана система роботи націлена на вирішення завдань створення сприятливих умов для полегшення адаптації дітей до ДНЗ, формування їх життєвих компетенцій, розкриття, збереження та розвиток психофізіологічного потенціалу кожної дитини та формування батьківської компетентності щодо виховання та розвитку дітей раннього віку.

Запропонований матеріал може бути використаний в роботі з дітьми раннього віку та їх
батьками в усіх дошкільних закладах вихователями, музичними керівниками, інструкторами з фізкультури, а також практичними психологами ДНЗ. Психологи та педагоги можуть використовувати його в своїй роботі, модифікуючи за своїм баченням проблеми, поширюючи та збагачуючи його зміст. Батькам досвід допоможе краще зрозуміти почуття та поведінкові реакції своїх дітей, використовувати у власній практиці методи та прийоми роботи з дітьми раннього віку, переглянути певні позиції у вихованні та спілкуванні з ними в парадигмі особистісно – орієнтованої освіти.

В досвіді представлено календарно-тематичне планування інтегрованих занять з дітьми раннього віку та їх батьками, розроблені конспекти занять. Досвід містить парціальну програму розвитку дітей раннього віку, календарне планування занять «Мамина школа», матеріали для проведення психологічних досліджень, матеріали для організації роботи з батьками, рекомендації для батьків та педагогів, фотопрезентацію розвивального середовища та аудіодиск із музичними іграми, дитячими піснями та навчальними презентаціями.

Даний матеріал розрахований на прихильників особистісно-орієнто­ваної моделі організації освіти, які сповідують гуманістичну спрямованість, ціннісне посвячення, як основний виховний орієнтир, є при­бічниками всіляких форм дитячої творчості, звільнення свідомості дитини від страху перед новим та невідомим.


Немає коментарів:

Дописати коментар